Příprava je základ


Téma jubilejního 10. ročníku Vltava Run se nese v duchu přípravy, aneb Kdo je připraven, není překvapen! Věříme, že u každého z vás probíhá svědomitá a pečlivá příprava. To samé platí i u nás, protože vám chceme poskytnout nejlepší možné podmínky k tomu, abyste si všichni svou účast co nejvíce užili. Přinášíme vám několik tipů a vychytávek, které pro vás ve spolupráci s našimi partnery chystáme. Tak pojďme na to, připraveni? :)

 • Nezapomenutelný sportovní zážitek

 • Zdraví na prvním místě!

 • Bezpečnost při běhu

 • Vhodné oblečení a vybavení!

1) Nezapomenutelný sportovní zážitek

Běháte, cvičíte, trénujete a chcete mít přehled o tom, kolik kilometrů jste uběhli, jaké tempo držíte a zdali vám tepovka neskáče až ke korunám stromů, abyste svou přípravu posunuli na další úroveň? Máme pro vás tip! Díky našemu partnerovi iSTYLE si můžete vyzkoušet a otestovat nejnovější model sportovních hodinek - Apple Watch Ultra. Proměňte pohyb v nezapomenutelný zážitek!

Už nyní se můžete zaregistrovat k testování hodinek Apple Watch Ultra po dobu vašich běžeckých tréninků a dalších aktivit. Trackujte si běh, silový trénink, jízdu na kole, plavání a mnohem více. Apple Watch Ultra se na této cestě stanou vaším parťákem a pozor - jsou tak vymakané, že vám mohou přirůst nejen k srdci, ale i k zápěstí. V čem spočívá jejich schopnost?

 • GPS senzor pro sledování trasy, rychlosti, tempa a vzdálenosti

 • Měří srdeční tep v reálném čase

 • Speciální senzor pro měření úrovně kyslíku v krvi

 • Voděodolný design pro použití při plavání a dalších vodních aktivitách

 • Dlouhá výdrž baterie

 • Široká nabídka tréninkových aplikací

 • Možnost telefonování a textování přímo z hodinek

 • Elegantní design, vhodný i pro běžné nošení

 • Integrují se s dalšími produkty Apple, jako jsou například iPhony a iPady - Kde své výkony můžete hravě analyzovat!

Po testovacím období můžete hodinky jednoduše vrátit, nebo je odkoupit za zvýhodněnou cenu.

A pravidla? Musíte být běžec Vltava run 2023, mít iPhone 8 a výš, aby šly hodinky spustit a propojit a co nejrychleji se přihlásit, protože počet hodinek je omezený, a tak kdo dřív přijde, ten dřív bere!

REGISTRUJTE SE, BUDE TO RYCHLÉ!

2) Zdraví na prvním místě!

Pravidelný pohyb, regenerace, bohatá výživa, pitný režim či práce se stresem jsou základní aspekty zdravého těla i ducha. Některé zdravotní anomálie však nemusí být na první pohled vidět a vyjít na povrch mohou zrovna v průběhu závodu - bolesti svalů, únava, zvýšení rizika zranění, nastydnutí atd. Chcete zjistit, jak na tom jste?

Využijte službu našeho partnera EUC laboratoří na krevní testy zdarma před závodem Vltava Run. Laboratorní vyšetření je důležitou součástí posouzení zdravotního stavu sportovce. Je neméně důležité i jako prevence, protože vám včas umožní zachytit možné komplikace, které by se mohly nevhodnou zátěží dále zhoršit. Zajděte si na laboratorní vyšetření speciálně připravené pro běžce Vltava run. Dozvíte se v nich, zda jste na závod ready! O čem budete mít přehled?

 1. Krevní obraz

 2. Diferenciální rozpočet bílých krvinek

 3. ALT (alaninaminotransferázy)

 4. AST (aspartátaminotransferáza)

 5. GGT (gama-glutymyltransferáza)

 6. Kreatinkináza (CK)

 7. C-reaktivní protein (CRP)

Krevní testy jsou vám k dispozici zdarma před závodem, konkrétně v termínu 1. - 11. 5. 2023 v pracovních dnech. Velkou výhodou je, že na ně nepotřebujete žádanku od praktického lékaře. A jak na to? Žádné složité objednávání a hledání termínů, stačí přijít do kteréhokoliv z 30 odběrových míst z EUC laboratoří, kde se budete identifikovat podle čísla týmu a názvu týmu.

A aby té prevence nebylo málo, EUC pro vás má také 10 % slevu na komplexní vyšetření Zdraví sportovce. Při objednávce v eshopu EUC Laboratoří stačí v košíku použít kód VR10. Vyšetření je ale možné zakoupit i přímo v odběrové místnosti u sestřiček.

Kromě krevního obrazu v něm získáte informace o:

 • případných rizikách kardiovaskulárních onemocnění

 • stavu moči

 • stavu jater, metabolismu, štítné žlázy a sérových hladin iontů glukózy

 • glykovaném hemoglobinu

 • vitaminu D

 • CRP - bílkovina, která se podílí na přirozené imunitní reakci organismu

 • železe a jeho zásobách v organismu

 • poškození svalů

Tento balíček zahrnuje laboratorní vyšetření a následnou konzultaci prostřednictvím služby "Lékař online" (Po - Pá 8:00 - 20:00). S lékařem se spojíte prostřednictvím chatu, do kterého Vám zašleme přístup společně s výsledky vyšetření.

3) Bezpečnost při běhu

Běh je láska, na tom se tady shodneme pravděpodobně všichni. I při něm ale platí, že se zvýšenou opatrností nejdál doběhnete! Proto si pro vás náš partner KOOPERATIVA připravil přehledné bezpečnostní desatero. Dejte bezpečnosti zelenou!

A protože bezpečnost může být i zábava, připravili jsme pro vás s Kooperativou soutěž o startovné na Vltava Run 2024! Ukažte nám, jak při běhu dbáte na bezpečnost. Nezapomeňte být originální a upustit uzdu své fantazii, protože právě o to v soutěži jde. Veškeré informace naleznete zde.

Už se nemůžeme dočkat vašich výtvorů! :)

4) Vhodné oblečení a vybavení

Triko vás dře, legíny sjíždějí a cítíte, jak se o slovo hlásí puchýře. No, tohle dokáže znepříjemnit běh i v nádherné přírodě podél Vltavy. Máme pro vás tipy, jak si poskládat oblečení a co za vybavení se vám může hodit.

Oblečení na Vltava Run

U oblečení záleží na denní době a počasí - jiné to bude při úseku v parném dni, v chladnější noci či v dešti a větru. Základem každého běžce je VRSTVENÍ. Můžete se tak jednoduše přizpůsobit podmínkám a v případě potřeby vrstvu odebrat či přidat. Na Vltava Run Vám budou pravděpodobně stačit vrstvy dvě. Jak by tedy jednotlivé vrstvy mohly vypadat?

HORNÍ ČÁST TĚLA:

 1. vrstva (základní) - funkční triko s krátkým / dlouhým rukávem či tílko CRAFT PRO Dry Nanoweight je skvělou první vrstvou, případně sportovní podprsenka CRAFT Motion pro střední i vyšší intenzitu pohybu

 2. vrstva (svrchní vrstva) - lehká běžecká bunda či větrovka CRAFT PRO Hypervent spolehlivě ochrání i před silným větrem. Pokud by v průběhu závodu pršelo, tak doporučujeme například dvouvrstvou bundu PRO Trail 2L Light Weight. Druhou vrstvou může ale být i funkční triko. První vrstva bude udržovat ve správné provozní teplotě a bude odvádět pot od těla pryč. 2. vrstva přinese ochranu před povětrnostními vlivy.

SPODNÍ ČÁST TĚLA:

Většinou bude úplně stačit jediná vrstva, tedy běžecké legíny – např. CRAFT PRO Hypervent nebo šortky či běžecká sukně. Běžecká sukně CRAFT PRO Trail 2in1 má několik kapes pro uložení drobností a na vnitřní nohavičce také kapsu na mobilní telefon. Pro pány jsou podobně propracovaným kouskem šortky CRAFT PRO Trail 2in1. V případě opravdu chladné noci pomohou na běžeckých legínách šortky.

SPODNÍ PRÁDLO:

Kalhotky, boxerky či podprsenky. Malé kousky oblečení, které při špatném výběru způsobí velké trable. Na výběru spodního prádla si dejte záležet - zvolte funkční materiály a střih, který vám vyhovuje, neexperimentuje. U sportovní podprsenky se zaměřte také na míru podpory. Spodní prádlo CRAFT CORE Dry je sázka na jistotu.

Nezbytné vybavení

V případě vybavení se můžete rozhodnout, co vám vyhovuje. Mezi základní položky na Vltava Run patří:

Kvalitní běžecké boty - Studujte úseky a zvolte ty správné boty na silnici nebo do terénu nebo prostě boty, které se nejlépe vypořádají s povrchem dané etapy. V propozicích závodu naleznete vždy doporučenou botu na danou etapu od značky CRAFT.
Čelovka - Povinná část výbavy pro noční úseky. Silva dlouhé roky vyvíjí své vlastní běžecké čelovky. Výhodou je například kabel integrovaný přímo v čelence. Lehká a výkonná čelovka SILVA Run Free – to je to co potřebuješ pro tento závod.
Běžecký batoh nebo ledvinka - Hodí se pro uložení vody, čelovky, větrovky a dalších nezbytností. Silva, to nejsou jen čelovky, ale právě také skvělé běžecké vesty a ledvinky. Spousta úložných prostorů a reflexní ošetření – to je jistota například u vestu SILVA Strive Light nebo ledvinku SILVA Strive Belt.
Funkční ponožky - Bavlněné nechte doma, místo nich zvolte ponožky z funkčních materiálů jako je polyamid. Ten zajistí skvělé funkční vlastnosti a vysokou odolnost.
Doplňky na hlavu - Běžecká čelenka či pokrývka hlavy se budou hodit i v teplých dnech a zvýší pohodu při běhu. Protože pot v očích pálí! Čelenka CRAFT Mesh Nanoweight je velmi lehká, skvěle odvádí pot a rychle schne.

Veškeré oblečení, vybavení a také speciální kolekci Craft x Vltava Run se slevou 30 % najdete u našeho partnera Top4Running!

DŮLEŽITÉ: Mějte vše, co plánujete vytáhnout na Vltava Run, předem odzkoušené. Zjistěte si, zda vás nové boty netlačí, běžecký batoh nedře do kůže, ponožky nesjíždí, nebo jestli vám ten gel nedělá v žaludku párty