Shrnutí ročníku 2024…a kdy se uvidíme ve 2025? 💙

A je to! Kapitola příběhu Vltava Run, psaná ročníkem 2024, se uzavřela. Pomalu je na čase, podívat se na další, již dvanáctou v pořadí. 

Než tak ale uděláme, pojďme se ještě krátce ohlédnout za letošním 11. ročníkem. 

Letos bylo přihlášeno 304 týmů, složených celkem z 3 604 statečných běžců a běžkyň. 13 z těchto týmů bylo ryze ženských, dalších 13 týmů bylo v kategorii do 9 běžců. Již po deváté se na trasu závodu vydali i běžci z Nadace Leontinka. Druhým rokem startovaly také děti z dětských domovů, které pod vedením Tomáše Slavaty postavily 2 týmy. Jen tak pro zajímavost, nejstaršímu účastníkovi bylo 84 let a nejmladší teprve letos slaví patnáctiny. Z pohledu zastoupení běžců podle jména jsme nejčastěji slyšeli jména Jan a u běžkyň Kateřina.

Jedenáctý ročník přilákal pět statečných, kteří se rozhodli závod zdolat sólo od startu až do cíle. Marcela, Patrik, Honza a Petr se v cíli přidali na seznam 4 soloběžců z minulých ročníků (k Přemkovi z roku 2020, Petrovi z 2021, Andree z 2022 a Zbyškovi z 2023). Pátý letošní soloběžec, Jakub, musel pro zranění odstoupit v předvečer doběhu a bohužel ještě dnes rozhýbává kotník po zánětu měkkých tkání! Pro nás jsi, Kubo, i tak hrdina a všichni Ti přejeme brzké uzdravení!

A kdo to celé vyhrál? Všichni! Je radost pohledět do Vašich rozzářených tváří, když probíháte cílovou páskou, letos ověnčeni ručně vyrobenou dubovou medailí! Je to motor, který nás žene kupředu a pomáhá nám překonávat všechny náročné chvilky při organizaci závodu. Na každého z vás se pokaždé v cíli upřímně těšíme :-) 

Na bednu si ale mohly stoupnout jen 3 týmy z každé kategorie, jmenovitě tedy: 

Kategorie 10 - 12 běžců

 1. Winehouse.cz

 2. AKBK

 3. Poko Running Team

Kategorie 6 - 9 běžců

 1. Benešovský běžecký klub

 2. T. J. Sokol Spořilov

 3. Six dots

Kategorie ženy

 1. Runningzone Brno

 2. Powerfool girls

 3. Gazela run team

Poprvé se do cíle dostal i tým tvořený pouze ze 6 žen, nesoucí originální název “Máme všechny?”, který od nás zasluhuje speciální uznání! 

V letošním roce jsme poprvé uspořádali i nový doprovodný závod - Vltava Run ČTYŘKA a premiéra se dle ohlasů vydařila! Podle účastníků byly jednotlivé úseky trošku nevyrovnané - 1. a 3. úsek byly méně náročné než 2. a 4. My se nad tím určitě zamyslíme a něco s tou trasou pro první pár uděláme, ať to nemají tak lehké! Běžet ve dvou je ale prý zajímavý zážitek a to bychom určitě rádi do dalšího ročníku zachovali. :-)

Stalo se, že i někteří z vás, z klasické Vltavy, jste si ten poslední 36. úsek vyběhli do kopce, protože jste následovali Čtyřkaře - pro příště už zkrátka budete vědět, že se vyplatí číst naše maily s produkčními informacemi, které vám před závodem posíláme. A v neposlední řadě je radno sledovat modré šipky 🙂

Některým se to ale tak zalíbilo, že navrhují, abyste si ten kopeček zaběhli všichni, protože je to krásná trasa a také byste získali více času na přesun aut do cíle…Co na takový nápad říkáte? :-)  Popis trasy najdete  ZDE

Kromě běžců předvedly špičkové výkony i týmy na předávkách - jak v organizačních věcech, tak i s přípravou různých pochutin a nápojů pro vás. V rámci zpětné vazby jste odhlasovali, že nejlepšími předávkami byly v roce 2024:

 1. Věžovatá Pláně

 2. Purkarec

 3. Květov

My všem moc děkujeme a rádi jim vaše hodnocení vyřídíme - a samozřejmě je za to také náležitě oceníme :-) 

Když už jsme u té zpětné vazby - moc vám za ní děkujeme! Sešlo se nám skoro 550 dotazníků a jsme vám moc vděční za to, že jste si dali tu práci a všechno nám tam hezky popsali. Je to pro nás obrovský zdroj informací - jak pro to pozitivní, tak i pro ukázání slabin, kde bychom se měli zlepšit a co pro příští rok inovovat.

Z vašich podnětů jsou tady dvě věci, na které bychom rádi reagovali už teď, a tím jsou trackery a nasazování týmů do startovky.

Přiznáváme, že trackery jsou pro nás velkým zklamáním - dali jsme jim šanci už druhým rokem a rozhodně nejsme spokojeni. Dle dodavatele je závod už příliš velký a dlouhý, aby všechno fungovalo na výbornou. A přestože tři čtvrtiny z vás by ho příští rok i při stávajícím fungování chtělo znovu, my se s tím spokojit nechceme! Pokusíme se vymyslet něco jiného, co by fungovalo pro všechny a pořád. Pokud máte někdo nápad, jak na to, sem s ním! 

Naproti tomu Infolinka v aplikaci se nám velmi osvědčila a to bychom určitě rádi do příštího roku zachovali.

Druhou záležitostí je nasazování do startovky. Bohužel musíme konstatovat, že každý rok jsou vstupy od vás horší a horší. Jenom 42 týmů bylo pomalejších proti predikci postavené na zaslaných časech v terénu. Ale ten zbytek? O celé tři hodiny rychleji doběhlo 59 týmů, z toho 16 týmů o 5 hodin a absolutní “rekordman” měl rozdíl dokonce 12 hodin! 

I rozdíl 5 minut u nahlášených časů, pokud se tak stane u všech členů týmu, dělá ve výsledku 3 hodiny, a to už je pro organizaci závodu opravdu hodně.

Ale ať nekřivdíme všem, 10 týmů se vešlo do rozdílu 10 minut proti predikci podle nahlášených časů v terénu.

Energie Přechází Hranice
LOUDA team
Excon
CIKLUM
Pornorun
Running sushi
PWC - paint with Commitment
Planetomet2023
Rum Fasta
Čochtan Horní Slavkov
#tymdejvid "B"

Tyto týmy od nás za odměnu dostávají předregistraci na Vltava Run 2025!  A se všemi ostatními s tím pro příští rok budeme muset něco udělat, ať se nám to podaří dobře poskládat a co nejvíce týmů máme v intervalu +/- hodina k predikcím podle zadaných časů,  letos to bylo jen 81 týmů.

A abychom nezapomněli na to, co se velmi pravděpobodně už nikdy nebude opakovat - celý závod jsme zahájili krásnou polární září přímo nad našima hlavama! Nezapomeňte se podívat do naší fotogalerie na webu, kam jsme nahráli všechny letošní fotky a nasadili AI, ať označí fotky čísly, kde byly čitelné, ať máte snažší vyhledávání svého týmu. Bohužel se nám určitě nepodařilo vyfotit všechny, ale věříme, že i vy sami jste si poctivě dělali fotodokumentaci :-) 

A závěrem samozřejmě to nejdůležitější! Otevřete si diáře a napište si - 12. ročník Vltava Run se uskuteční jako již tradičně druhý květnový víkend, tedy 10. - 11. 5. 2025 a my už se teď na vás všechny moc těšíme! 

Váš Vltava Run tým