Auta na trati

Závod už je za rohem!

Proto je na čase si zopakovat pár logistických pravidel, abychom si všichni mohli dosyta užít atmosféru a nemuseli řešit problémy při cestě na předávku. Je to sice delší, ale za to plné důležitých informací – slibujeme!

Za každý tým jste nahlásili počet týmových aut, ten je třeba dodržet. Nemáte ještě auto, nebo si nechcete špinit vlastní? Máme pro Vás tip – půjčovna CAR4WAY za speciálních podmínek.
Pamatujte, že vyloučeny ze závodu jsou minibusy, autobusy a karavany. Aby to nebylo tak jednoduché, u tohoto pravidla jsou 3 výjimky:

  • Autobus Nadace Leontinka, kteří pravidelně závod běhají a mají náš neskonalý obdiv a podporu!

  • Karavan ČTK

  • Karavan naší produkční Míši, která díky Karavany Česko může dnem a nocí sledovat závod přímo z trati a zabezpečovat jeho hladký průběh přímo z terénu.

Kdo značí, ten jede

Všechna auta musí být po celou dobu závodu viditelně označena přiděleným číslem, které získáte ve startovním balíčku. V opačném případě mohou být organizátorem vykázána z prostoru určeného pro parkování aut na předávkách. Na každé parkovací kartě musí být čitelně doplněn mobilní kontakt na řidiče auta. Pro ještě větší přehlednost Vás samozřejmě čeká i modré samolepící logo Vltava Run – toho si važte, protože my pak během roku řešíme na infolince vaše špatné parkování ;)

Důležitá parkovací pravidla

Předávky jsou velmi frekventovaná místa, proto vás prosíme o následující:

  • Na předávkách parkujte pouze nezbytně nutnou dobu

  • Parkujte dle instrukcí místních koordinátorů a neignorujte je

  • Neblokujte úmyslně i neúmyslně příjezdové cesty

  • Nesnažte se za každou cenu zaparkovat co nejblíže u předávky

  • Neparkujte v křižovatkách u předávky

  • U předávek Černá v Pošumaví a Hněvkovice je odstavné parkoviště, kde můžete čekat na své běžce = to, kde se nacházejí, uvidíte ve Vltava Run appce

Na velkých předávkových místech povolujeme parkování pouze pro dvě auta na jeden tým a to pouze po dobu nezbytně nutnou pro předání pomyslného štafetového kolíku. Auta nesmí být na předávce přítomna dříve než 20 minut před předpokládaným přiběhnutím běžce. Pokud máte delší prostor, stavte se někde cestou na místní speciality – třeba cmundu po kaplicku nebo kapra na modro!, projděte si hrady a zámky na Vltavě, dáchněte si na bezpečném místě, ale opravdu neblokujte předávky. Opět opakujeme, pomůžete tím hladkému průběhu závodu a to si všichni přejeme.

A jak to bude s parkováním v cíli? Jednotlivým autům budou přidělena parkovací místa v okolí sportovního centra HAMR – to své najdete na zadní strane vaší parkovací karty. Parkujte prosím na vyhrazených parkovacích místech. Na jiné parkoviště vám nebude umožněn vjezd. Sledujte také dopravní situaci v cíli – ať nezmeškáte doběh, to by bylo mrzení. Situaci v cíli koordinuje Policie ČR a Security.

Každý rok děláme všechno pro to, aby se nám doprava neštosovala, ale znáte to sami. My vám věříme, ale vždycky se najde někdo, kdo v zápalu boje zablokuje příjezd na parkoviště. Ale! Pro letošek nám Kooperativa poskytne “parking team”, který bude na zátěžových místech organizovat parkování – s plácačkou a píšťalkou! ? #bezpecnostma­zelenou

Zážitek z trasy, ne z pole!

Doporučujeme dodržovat navržené trasy pro auta pro přejezdy mezi předávkami uvedené v propozicích, které díky Konica Minolta máte vytištěné v každém autě. Při načtení QR kódu se vám trasa zobrazí online v mapy.cz. Aneb tohle už nemůže být jednodušší. :) Díky tomu si ušetříte hodně starostí, času i nervů – cesty mohou sice vést i jinudy a na první pohled se to může zdát výhodnější, ale mnohdy nejsou stavěny na takový nápor. A řešit kolizi uprostřed polí, to podle nás není ten zážitek, který byste si rádi z letošního ročníku odnesli. :)

Po celé trase budete potkávat viditelně označená vltavaraňácká servisní vozidla od CAR4WAY. Pokud potřebujete poradit, s důvěrou se na naše kolegy obraťte. Samozřejmě můžete potkat i náš komunikační tým – tak se nezapomeňte usmívat a zodpovídat všetečné dotazy – však kdo by nechtěl být hvězdou sociálních sítí? ;-)

Zapomenuté artefakty

Materiál a produkční zázemí mezi skladem, startem a cílem nám vozí červené dodávky DEK – děkujeme, bez vás by to nebylo ono! Každý rok vozí ze startu i artefakty, které si tam zapomenete – pokud se tak stane, najdete je bezpečně v cíli v místě produkce, případně pak v albu na FB, kam vám je všechny nafotíme.

NÁŠ TIP
Jak uspořádat auto, abyste v něm i po dvou dnech něco našli?


Parťák jménem čerpací stanice

Příprava základním předpokladem úspěchu – obzvlášť při závodech, jako je Vltava Run! Vždy se ale může stát něco nepředvídatelného – něco selže nebo zjistíte, že potřebujete řešit věc, se kterou jste nepočítali. Pro takové případy se hodí mít v okolí čerpací stanici. Na trase závodu jich má hned několik náš partner ČEPRO, a to pod značkou EuroOil, která je partnerem letošního ročníku.

kde všude s touto posilou můžete počítat?
Zdíkovec, Vlachovo Březí, Loučovice, Včelná, České Budějovice, Malšice, Písek, Petrovice, Kamýk nad Vltavou, Dubenec, Mníšek pod Brdy nebo Vrbova ulice v Praze. Wow, to je solidní počet!

Můžete zde natankovat kvalitní pohonné hmoty, dát si kafe nebo energy drink či se zeptat na služby nebo pomoc v okolí. Ve Zdíkovci, Loučovicích a Dubenci navíc můžete díky automatu tankovat nonstop i v noci. Ve Včelné, Mníšku pod Brdy a v Praze je prodejna otevřena až do 22h. Abyste nebloudili, využijte aplikaci Srdcovka, kde je přehledná mapa i s navigací na nejbližší čerpací stanici EuroOil.

Pokud chcete tankovat levněji, využijte i Kartu SRDCOVKA. Objednejte si ji a získejte až 0,40 Kč slevu na každý litr paliva. SRDCOVKA je virtuální karta, kterou získáte po registraci na webu srdcovka.euro­oil.cz. Nabízí vám několik výhod – například odloženou splatnost až na tři měsíce podle vašeho nastavení a nemá žádné poplatky za používání nebo transakci.

Připravte na závod nejen sebe, ale i své auto. S čerpacími stanicemi EuroOil to pro vás bude mnohem jednodušší!