Běhání a péče o vlasy: Jak udržet zdravé vlasy i při sportovní zátěži

Běhání je skvělým způsobem, jak udržet své tělo v kondici a zlepšit celkové zdraví. Nicméně, při této sportovní aktivitě je důležité myslet nejen na svaly a klouby, ale také na vlasy. Zejména při dlouhých bězích v náročných podmínkách může docházet k poškození vlasů vlivem potu, slunce, větru a dalších faktorů. Jak tedy pečovat o vlasy při běhání?

Používejte čelenku nebo kšiltovku

Čelenka nebo kšiltovka pomáhá udržet vlasy mimo obličej a zároveň je chrání před potem a sluncem. Vybírejte prodyšné materiály, které odvádějí vlhkost a zabraňují přehřívání pokožky hlavy.

Zvolte vhodný účes

Před během si vlasy sepněte do pevného culíku, copu nebo drdolu. Volné vlasy se mohou při běhu zacuchat a lámat. Gumičky a sponky volte bez kovových částí, které by mohly vlasy poškodit.

Chraňte vlasy před sluncem

Při běhání na přímém slunci používejte přípravky s UV ochranou určené speciálně na vlasy. Ty vytvoří na vlasech ochranný film, který je chrání před vysušením a poškozením slunečními paprsky.

Myjte vlasy šetrně

Po běhání vlasy umyjte šetrným šamponem, který je zbaví potu, prachu a dalších nečistot. Vybírejte přípravky bez silikonu a parabenů, které vlasy zbytečně nezatěžují. Po umytí aplikujte kondicionér nebo masku pro posílení a hydrataci vlasů.

Dopřejte vlasům extra péči

Při častém běhání dopřejte svým vlasům jednou týdně hloubkovou regenerační péči v podobě výživných masek nebo olejů. Ty pomohou obnovit poškozenou strukturu vlasů a dodat jim potřebné živiny.

Při dlouhých bězích v náročných podmínkách, jako je horko, vlhko nebo mráz, je péče o vlasy obzvlášť důležitá. Kromě výše zmíněných tipů je dobré vlasy chránit také zevnitř - dostatečným pitným režimem a vyváženou stravou bohatou na bílkoviny vitamíny a minerály. Jen tak zůstanou vaše vlasy zdravé, lesklé a odolné i při vysoké sportovní zátěži.

NÁŠ TIP:

Ve startovním setu najdete kondicionér na vlasy od Tomáš Arsov pro výživu, hydrataci a regeneraci

Navíc! Jako běžci máte s kódem VLTAVARUN slevu 20 % do e-shopu TOMAS ARSOV.