Jaký byl Vltava Run 2023?

Jubilejní desátý ročník už je pár dnů za námi a je na čase se krátce poohlédnout - a vyhlédnout na ten další, jedenáctý :-)

1 cíl
2 dny
10. ročník
36 úseků
303 týmů
3578 běžců
180 360 uběhnutých km
Nespočet zážitků

Takový byl letošní Vltava Run! Na startu jsme se sice kvůli mlze skoro neviděli, ale ani jeden ze zúčastněných týmů to neodradilo. Nakonec se všichni s očekáváním vydali na 360 km dlouhou trať plnou intenzivních zážitků.

Květnové počasí se nám tentokrát převléklo spíš za aprílové a v určitých chvílích by se nejeden z nás nejradši viděl za kamny. Zimu postupně vystřídalo moudřejší počasí a občas na nás vykouklo i sluníčko. V cíli jsme s napětím vyhlíželi bouřku, ale nakonec dorazily až v noci. Největší zážitek tak měli kolegové při sklízení. Kromě sněhu jsme tak zažili opravdu všechno (i když i na něj to v předvečer běhu na Šumavě vypadalo :-)

Závodu se letos zúčastnil i tucet “DRŽÁKŮ”, kteří zatím nevynechali jediný ročník – jsou s námi už 10 let a my si toho nesmírně vážíme!

Vytuněné předávky

Moc nás potěšilo, že podle vašich komentářů jsou předávky každý rok lepší a lepší. Na stále více místech se objevují stánky s domácím občerstvení. Horká polévka prý některé z vás zachránila i ve tři ráno :-)

A jaké byly ty tři nejlepší předávky podle vašeho hodnocení?

  1. Purkarec

  2. Věžovatá Pláně

  3. Plešovice

Ale ani ostatní předávky se nenechaly zahanbit a my jim to moc rádi vyřídíme! I s tipy, jak to pro příště ještě oživit :-)

Děkujeme moc všem dobrovolníkům, hasičům, organizátorům a dalším pomocníkům, kteří nám každý rok pomáhají dělat závod lepším, bez vás by to nešlo!

Stejně tak jste letos chválili i parkování, se kterým nám pomáhal nový Kooperativa parking team s vysílačkami, díky tomu nevznikaly nepříjemné situace a většině “špuntů” se podařilo předejít.

Sólo běžec Zbyšek

I letos se našel nadšenec, který se rozhodl zdolat celou trasu sám. Na trať vyrazil v úterý 9. 5. a dal si to celé jako dárek k 51. narozeninám. V cíli jsme jej plného energie přivítali v neděli krátce po třetí hodině.

Rozšířil tak seznam běžců, kterým se tento majstrštyk povedl v minulých ročnících – Andrea Stejskalová, Petr Vágner a Přemek Vida.

Eli 2 Run: ve dvou se to lépe táhne a dotáhne!

Loni se Roman Hvězda a Jirka Vaculík pokoušeli uběhnout ve dvou celých 360 km ve standardním čase za podmínky pravidelného střídání, ale ze zdravotních důvodů nakonec museli závod ukončit. Ale letos, letos to dali! A ještě měli v cíli úsměv na rtech, tento neuvěřitelný výkon pořád nechápeme!

Kdo si to zkusí příště? :-)

Společnými kilometry na pomoc dětem

Nováčkem na startu byla Hromová parta dětí z dětských domovů pod patronátem Tomáše Slavaty. Děti byly neskutečné, závod si ohromě užily a díky vám, co jste si při běhání zapínali appku EPP Pomáhej s pohybem, získaly za body šek na 100 000 Kč. Za tyto peníze plánují pořídit sportovní vybavení na volnočasové aktivity v jejich dětských domovech. Děkujeme všem!

VRappka a popletené trackery

Po loňském testování trackerů jsme se rozhodli dát je všem. Většina z Vás byla nadšená, ale bohužel se našli i tací, kterým se trackery ne a ne rozchodit. Pro příští ročník se pokusíme všechny datové a elektronické mouchy vychytat, abyste mohli všichni téměř v reálném čase sledovat sebe i své spolubojovníky a mít dokonalý přehled, kdo kde je na trase v naší VRappce.

Karta běžce

90 % z vás by letos muselo dostat za zaslané časy na desítku za uši ;) Ne všichni jste byli spokojeni s letošním rozřazením a predikovanými časy na úsecích, ale bohužel jsme museli velmi razantně zasáhnout a upravit vaše časy. U někoho se to zpřesnilo, ale samozřejmě u pár z vás to vyvolalo obavy, jaké že to výkony od vás očekáváme ;-)

Jeden příklad za všechny: tým, který podle nahlášených časů měl doběhnout v 5 ráno v pondělí, v pohodě doběhl v neděli odpoledne. Naopak, nikdo se nám nijak dramaticky nezpožďoval ;-)

Na příští ročník plánujeme vám, našim běžcům, založit jakousi „kartu běžce“, zprůměrujeme vaše časy na všech úsecích, které jste s námi odběhli a s tímto číslem budeme do budoucna pracovat při sestavování logistiky závodu. Mělo by to zjednodušit práci nejen vašim kapitánům týmů, ale také nám při sestavování startovní listiny.

Vltava Run 2024

Letos jsme zažili neuvěřitelné momenty podpory týmů mezi sebou, bohužel ale také kontroverzní situace, které vrhají stín na celý závod. Tento souhrn letošního ročníků vám píšeme nejen proto, abychom si společně připomněli, co zajímavého se odehrálo a co jste mohli potkat a zažít při vaší cestě ze Zadova do Prahy, ale také proto, abychom vás ujistili, že pro příští ročník chystáme několik změn – zpřesníme některá z pravidel závodu a jedno zásadní doplníme, a to bude o fair play průběhu závodem. Měli jsme za to, že toto nemusí být ani na papíře, koneckonců, Vltava Run není o „prize money“, je o zážitcích, odhodlání závod zvládnout a o týmu, ale ukázalo se, že to nutné je.

Vltava Run vždy byl, je a bude určen týmům lidí, jejichž největší výhrou je samotné zvládnutí závodu a společný doběh do cíle plný spousty zážitků a fair play. S touto DNA jsme běh od začátku stavěli a budeme se o to snažit i nadále.

Těšíme se na vás a na další ročník plný jedniček :-)

Vidíme se v květnu 2024!
Tým VR